Výměna řetězu na kole: Jak na to?

28. květen 2015

Včasná kontrola a výměna vytaženého řetězu je u jízdního kola jednou z nejdůležitějších věcí. Běžná doba výměny je po ujetí cca 1500 km, ale může se dost výrazně lišit podle váhy jezdce a způsobu jízdy, kvality řetězu a mnoha dalších faktorů. Proto doporučuji řetěz začít kontrolovat již po překročení 1000 km.

Řetěz je možné měřit speciální kalibrační měrkou, nebo posuvným měřítkem-šuplerou. V naší prodejně každému řetěz bezplatně a na počkání přeměříme a zjistíme, jak na tom jste. Pokud se řetěz nevymění včas, dojde k obroušení zubů na pastorku zadního kola i zubů na věncích 3 převodníku.

Při následné opožděné výměně řetězu, ke které jednou musí dojít zjistíte, že nový řetěz na obroušených zubech nesedí a při jízdě přeskakuje. Pak je nutné vyměnit oba uvedené komponenty, a to je mnohem dražší, než výměna řetězu.

Opožděná výměna řetězu a následně dalších dílů je jedním z nejčastějších problémů, s kterým se v našem servisu setkáváme!

Reklama

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Star

středa, 24. leden 2018
19:19

Aw, this was an exceptionally good post. Taking the time
and actual effort to produce a very good article… but what can I say… I hesitate a whole lot and never manage to get anything done.


Napsal: Star [Odpovědět]